Skip to content

Lists and Suggestions for Kids

Home » Services » Youth Services » Lists and Suggestions for Kids

List: Historie Polskie/Polish Stories


A photo of Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek : 100 historii niezwykłych kobiet

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek : 100 historii niezwykłych kobiet

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu. Wsparli ją czytelnicy z ponad siedemdziesięciu pięciu krajów świata. Prawa do tytułu sprzedano do dwudziestu ośmiu krajów i liczba ta stale rośnie! Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. "Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat" – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

More

Checking status…

A photo of Za dużi zimowych zabaw

Za dużi zimowych zabaw

Zobacz, jak Królik i jego przyjaciele pomogą mu pokochać zimę. Tak jak razem z Żółwiem pomagali Królikowi z jego marchewkami. Ale będzie dużo przygód!

Checking status…

A photo of Wielcy wynalazcy

Wielcy wynalazcy

„Wielcy wynalazcy” w lekki i zabawny sposób przedstawiają sylwetki naukowców i wynalazców oraz historie ich największych odkryć. Książka jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy o te fakty i ciekawostki, których nie obejmuje program szkolny. Publikacja jest drugą częścią serii Wielcy ludzie, w ramach której ukazali się już „Wielcy odkrywcy”.

More

Checking status…

A photo of Tappi i pierwszy śnieg

Tappi i pierwszy śnieg

Krótkie, cieple, pieknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciolach. Pelne dobrych emocji, podpowiadajace dzieciom czym jest przyjazn, jak odróznic dobro od zla itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu.

Checking status…

A photo of Pszczoły

Pszczoły

An invitation to the magical kingdom of bees.

Checking status…

A photo of Mieszkamy w książce!

Mieszkamy w książce!

Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale.Świnka jest rozbrykana, a s?oń zadaje dużo pytań.Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo sięprzyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupe?niają iwzajemnie rozśmieszają. W pierwszym tomie serii Leon i Malinka zaskoczeniodkrywają, że mieszkają między kartkami i że są bohaterami książki, którąw?aśnie ktoś czyta.

More

Checking status…

© Copyright 2023 Mount Prospect Public Library,
All RIghts Reserved

Mount Prospect Public Library

Install Mount Prospect Public Library

Install this application on your home screen for quick and easy access when you’re on the go.

Just tap then “Add to Home Screen”