Staff Picks 4 Kids Category: Polish

Kochana Mamusia by Agnieszka Fraczek

Pełna ciepła i humoru wierszowana opowieść o najważniejszej dla każdego dziecka osobie – mamusi. Ladna szata graficzna: urocze pastelowe ilustracje i specjalnie zakomponowane czcionki tekstu doskonale uzupełniaja niebanalny wiersz autorstwa Agnieszki Frączek. Polecam wszystkim mamom i – dzieciom w każdym wieku. Milej lektury zyczy Maria Garstecki.

Book reviewed by Maria G., Collection Management

Bajki mojego dziecinstwa

Ladnie wydana ksiazka dla dzieci – i rodzicow zaprasza do magicznej krainy, w ktorej zatrzymal sie czas – do krainy literatury dzieciecej. W ksiazce znajdziecie panstwo klasyczne wiersze dla dzieci, ponadczasowe basnie oraz polskie legendy i podania. Znajdziecie tu m.in. wiersze Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry, najpiekniejsze basnie – m.in. Calineczka, Dziewczynka z zapalkami, Brzydkie Kaczatko i in. oraz legendy i podania – Pan Twardowski, Bazyliszek i wiele innych”.  Zycze przyjemnej lektury.

Book reviewed by Maria G., Collection Management

Przepis na miłość by Katharina Grossmann-Hensel

Przepis na miłość by Katharina Grossmann-Hensel. Mama i tata nie zawsze byli razem. Przez długi czas w ogóle się nie znali – do chwili, gdy zakochali się w sobie. Mama lubila różne kolory – tata tylko biel i czerń. Mama marzyła o mezczyźnie, który będzie lubił taniec do bialego rana i życie w kolorowym chaosie.

Tata chciał spotkać kobietę która zamieszka wraz znim w jego uporządkowanym, ciemnym mieszkaniu i bedzie grać z nim w szachy .Oboje czuli sie samotnie. Aż nagle, pewnego dnia, wpadli na siebie na ulicy. Mamie zakrecilo się w głowie, a tacie zaczęło mocno walic serce. A potem dzialy się rzeczy&nbsspp;zadziwiające i niesamowite. Ksiazka, ktora okreslam jako “przeczytaj ze mna , mamo”.

Book reviewed by Maria G., Collection Management